Повернутися назад

Види компенсації

Завдяки конденсаторним установкам (КУ), що створюються ТОВ «ТЕГА ІНЖИНІРІНГ», можливі наступні види компенсації:

Індивідуальна (нерегульована)

При даному виді компенсації, конденсаторну установку розміщують безпосередньо коло електроприймачів та комутують одночасно з ними. В даному випадку вимикач електроприймача одночасно вмикає і . Такий вид компенсації є бажаним для одиничних, постійно під’єднаних на протязі тривалого часу потужностей більше 20 кВт. Недоліки даного виду компенсації – залежність часу підключення АКУ від часу включення електроприймачів і необхідність узгодження ємності КУ з індуктивністю компенсованого електроприймача для попередження виникнення резонансних явищ або застосування спеціальних схем підключення (переключення з "зірки" на "трикутник", тобто паралельне підключення до обмоток двигуна трьох однофазних конденсаторів).

Недоліки даного виду компенсації – залежність часу підключення КУ від часу включення електроприймачів і необхідність узгодження ємності конденсаторних батарей із індуктивністю компенсованого електроприймача для попередження виникнення резонансних явищ або застосування спеціальних схем підключення (переключення з «зірки» на «трикутник», тобто паралельне підключення до обмоток двигуна трьох однофазних конденсаторів).

Групова (також нерегульована)

Даний вид застосовується при компенсації декількох індуктивних навантажень, приєднаних до одного розподільчого пристрою з загальною конденсаторною установкою. Збільшення коефіцієнту одночасності ввімкнення навантаження понижує потужність і підвищує ефективність роботи КУ, яка може встановлюватися на стороні 0,4 кВ або 6(10) кВ.

Недоліки - роздільна комутація КУ і неповне розвантаження розподільчих мереж підприємства.

Централізована (як правило, регульована)

Використовується для вузлів навантаження з широким діапазоном зміни споживання. Регулювання потужності КУ може здійснюватися в функції реактивного струму навантаження і для цього КУ обладнується спеціальним автоматичним регулятором, а її повна потужність компенсації (рівна потужності встановлених конденсаторів) розділена на окремо комутовані ступені. Такі КУ називаються автоматичними.

Даний тип КУ виконує компенсацію у відповідності до фактичного споживання. Крім керування ступенями КУ, автоматичний регулятор реактивної потужності дозволяє проводити виміри параметрів якості електроенергії компенсованої мережі з виводом результатів на рідкокристалічний дисплей регулятора. У більшості типів автоматичних регуляторів, передбачена також опція передачі результатів вимірювання через інтерфейс в пам’ять комп’ютера.